Anasayfa / Takas / Faizsiz Ev Sahibi Olmanın Kolay Yolu

Faizsiz Ev Sahibi Olmanın Kolay Yolu

Günümüzde insanlar çalıştıkları süre boyunca bir ev sahibi olmak amacını güder. Kazançlarını ev sahibi olabilmek adına birikim yaparlar veya borçla işin içine girerler. Ancak şu var ki özellikle son yıllarda ev almak epey zor bir iş haline gelmiştir. Banka faizleri oldukça artmış olup, çekilen kredinin neredeyse iki katını ödeyecek şekilde bir faiz oranı uygulanmaktadır.

Bu durum neticesinde insanlar kredi çekmeden, nasıl faizsiz ev alınır? bunun yollarını aramaktadırlar. Bu işin bir de dini boyutu vardır ki o da faizin haram olması noktasıdır. Bu nedenle de insanlar faizden uzak kalarak ev sahibi olmanın yollarını aramaktadırlar. Peki banka kredilerine bulaşmadan ev alınır mı? Bu konu size her ne kadar uzak gibi gelse de bunun mümkün olduğunu belirtmek isteriz. Günümüzde uygulanmakta olan çeşitli yollarla faizsiz ev alınabilmektedir.

Takas Usulü ile Ev Alma

Sizlere yabancı gelebileceğini düşündüğümüz bu yöntemi daha iyi anlayabilmeniz açısından takasın ne olduğunu bildirmekte yarar var. Takas genel anlamda elinizde bulunan bir mal varlığı karşılığında yine eşdeğer olacak şekilde bir mal varlığı almaktır. Kısacası değiş tokuş işlemidir diyebiliriz. Takas usulü ile ev alma yönteminde ise aynı mantık işlemektedir.

Takas yöntemi ile eski evinizin yerine sıfır bir ev sahibi olabilmeniz mümkün. Öncelikli olarak takas yapmak istediğiniz evinizi getiriyorsunuz, biz bunu eksper eşliğinde değerini belirliyor ve evinizi değerinde alarak bunun karşılığında size sıfır lüks bir daire veriyoruz. Böylelikle eski eviniz karşılığında yeni bir daire sahibi olmuş olursunuz.

Arada çıkacak olan farklar ise 2 farklı şekilde çözülmektedir. Eski eviniz size vereceğimiz evden daha değerli ise kalan farkı sizin banka hesabınıza nakit olarak yolluyoruz. Eğer takas yapacağınız ev, size vereceğimiz evden daha düşük değerde ise bu durumda kalan farkı taksitlere bölüyoruz ve aylık taksitler ile ödemesini yapıyorsunuz.

Takasta kullanabileceğiniz bir eviniz yok ise bu durumda arabanızıda takasta kullanıp, aracınızın değerinde alım yapıyor ve bu tutarı peşinat sayıyoruz kalan tutarı ise taksitler halinde ödüyorsunuz. Böylelikle arabanız sayesinde eve yatırım yapmış olursunuz.

Birde Şunu Deneyin!

Kredi Borcunu Kapatıp, Yerine Daire Veriyoruz

Kredi borcunu ödemekten bıktınız mı? çektiğiniz kredinin borcunu ödeyemiyor musunuz? eski evinizden kurtulup yerine sıfır ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir